ČLENOVÉ SPOLKU

Zakládající členové

Doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc.

prezident spolku, člen představenstva spolku

Jižní Morava patří mezi významné středoevropské vinařské regiony, tudíž má i své prémiové a velké vinice. Dosud nám však chybí obdobný systém, jaký mají okolní vinařské státy, například německé VDP, které svým dokonalým přístupem přísnějším než příslušná vinařská legislativazabezpečuje nejen vysokou kvalitu produktu, ale i jeho věrohodnost zákazníka. Vinařský spolek VVVV, jehož jsem spoluzakladatelem, se svou filozofií, stanovami a programem takový systém pro své členy vytvořil.

www.michlovsky.com

Ing. Lubomír Dvořáček, Ph.D.

předseda spolku, člen představenstva spolku

„V lednu roku 2018 jsem se zúčastnil degustace vín německého sdružení VDP v Berlíně a byl jsem nadšen! Nejen víny členů sdružení, ale zejména spolkem VDP samotnýmjeho historií, přísnými pravidly, elitními vinicemi jejich členůdlouholetými, zcela ojedinělými úspěchy těchto vín. Po návratu jsmse spolu s Milošem Michlovským a s Frantou Mádlem rozhodli využít více než stoletých zkušeností německých kolegů a založit podobný spolek odpovídajícími pravidly i cíli v České republice. V systematické práci pro spolek Velká Vína Velkých vinic jsem se opravdu našel!

www.vinarstvi-dvoracek.cz

Řádní členové

Členem spolku se může stát pouze bezúhonná fyzická osoba starší 18 let nebo právnická osoba, mající zájem na produkci vín nejvyšší kvality nad požadavky danými vinařským zákonem, jejíž dlouhodobá vynikající kvalita vín byla uznána v České republice i v zahraničí, která splňuje podmínky produkce velkých vín velkých vinic, a kterou doporučí někdo ze zakladatelů spolku nebo člen představenstva spolku. O členství nelze žádat.

Členem spolku mohou být pouze pěstitelé dle vinařského zákona, kteří mají zaregistrované vybrané vinice vybraných odrůd v jednotlivých vinařských podoblastech, kteří jsou současně výrobci dle vinařského zákona.

Vinařství Hana Mádlová

Hana Mádlová – členka představenstva spolku

„Velká vína vnímám především jako „velký zážitek“, spojený s jedinečností vinice, ročníku, vinaře, místa a především člověka v okamžiku vzájemného smyslového a duševního splynutí . Věřím, že i nám a hlavně našim vínům se tento „velký zážitek“ někdy podaří !

malyvinar.com

Vinařství Oulehla

Luboš Oulehla – člen představenstva spolku

„Spolek Velká vína velkých vinic je potřebný počin od zakládajících členů. Nastavuje standardy kvality ve vinici i ve sklepě. Chce dostávat na výsluní suchá vína z nejlepších lokalit v Čechách a na Moravě. Klade důraz na místo původu, tradiční odrůdy, způsob pěstování a hlavně na význam vyrábět prémiová a velká vína a představovat tato vína veřejnosti. Sami vinaři chtějí každoročně obhajovat svou kvalitu. Toto vše dává smysl. Rádi jsme přijali pozvání do spolku a bereme to jako závazek a začátek cesty k tomu, abychom jednou mohli říct: „Lepší kvalitu vín než s logem VVVV nelze v České republice dostat.“

reginacoeli.cz

Zámecké vinařství Třebívlice

 Ing. Martin Nesvadba – člen představenstva spolku

Nejenom na Moravě, ale i v Čechách jsou unikátní polohy pro pěstování révy vinné.  Vinice našeho vinařství se rozkládají na jedinečných a historických polohách, které dávají vínům nezaměnitelný charakter. Pozvání zakládajících členů spolku Velká vína velkých vinic je pro nás čest a ocenění dlouholeté práce. Ale to je teprve začátek dlouhé cesty k velkým vínům. Zejména je to investice do budoucnosti, pro příští generace vinařů…

johannw.com

Vinařství Kolby, a.s.

Vinařství Reisten, s.r.o.

 člen spolku

Na Jižní Moravě máme obrovský dar pěstovat a produkovat velmi plná, strukturní a charakterní vína. Na tento vysoký potenciál našich vín není stále kladen dostatečný důraz a velké množství silných vinařský tratí či jejich částí tak nedosáhne na své reálné ambice. Náš vstup do spolku Velká vína velkých vinic, kterého si velmi vážíme, nám jistě pomůže vytvořit výjimečná vína, která zde zanechají  trvalou stopu, jenž vinařství v České republice posune mezi světové vinařské lídry. Nyní je důležité zachovat klid, trpělivost a hlavně tvrdě zabrat.

www.kolby.cz, www.reisten.net

Vinařství Sůkal

 Milan Sůkal – člen spolku

Byl jsem poctěn, když jsem byl osloven zakladateli spolku Velká vína velkých vinic, abych se stal členem spolku. Vím, že prémiové či velké víno lze připravit pouze z hroznů z nejlepších vinicích na Moravě, mezi které viniční trať Kukvička určitě patříVinice, kterou jsme v této trati strojově vysázeli  v letošním roce byla původně v hustotě 6100 keřů na hektar. Týden na to jsem byl osloven zakladateli spolku a seznámen s jeho pravidly. Projektem  jsem byl natolik nadšen, že jsme  vysázenou vinici ručně přesázeli  do sponu přesahujícího požadavek spolku na 6500 a více keřů  na hektar tak, aby se tento vinohrad s odrůdou Pinot noir mohl v budoucnosti ucházet o produkci prémiových či velkých vín.

Vinařství Ebenberg

Jiří Němeček – člen spolku

„Tak jako ve většině odvětví jsme bohužel i ve vinohradnictví a vinařství poněkud pozadu za našimi západními sousedy. Vinařské spolky zaměřené na kvalitu vín a jedinečnost vinic vznikaly již před více než 30 lety v Rakousku (Vinea Wachau Nobilis Districtus 1983) a před více než 100 lety v Německu (Verband Deutscher Prädikatsweingüter 1910). Iniciativa zakladatelů spolku VVVV je tedy logickým a potřebným krokem k nastavení nových parametrů zohledňujících kvalitu a jedinečnost jednotlivých vinařských lokalit. Jsem rád, že mohu být, jako zatím nejmladší vinohradník členem spolku VVVV.“

Rodinné vinařství Beneš, s.r.o.

Roman Beneš – člen spolku

„Výsadba hustých sponů a produkce velkých vín nás dlouhodobě zajímá, proto jsme s potěšením a zároveň s velkou pokorou přijali nabídku, stát se členy spolku VVVV. Rádi bychom i u nás na Podluží, chtěli dokázat připravit velká teroirová vína a tuto myšlenku a filozofii předat dalším generacím.“

www.vinobenes.cz

Rodinné vinařství Hrdina & dcera

Jaroslav Hrdina – člen spolku

„Spolek VVVV vznikl s touhou ocenit a podpořit poctivou práci vinaře – nejen fyzické nasazení, ale i práci mentální – schopnost promýšlet, plánovat, hledat cestu v souladu s krajinou – a samotné víno, které má být výmluvné samo o sobě. Cesta každého vína je jedinečná, stejně tak i cesta každého vinaře – vzájemné sdílení těchto cest s ostatními vinaři spolku je pro nás profesním i lidským obohacením.“

www.hrdinaadcera.cz

Vinařství Porta Bohemica s.r.o.

Ing. Aleš Svatoš, CSc. – člen spolku

Vinařství Porta Bohemica, založeno ve Velkých Žernosekách 2010, se nachází v srdci české vinařské oblasti, v litoměřické podoblasti, obklopené vulkanickými kopci s lesy a vinicemi. Vinařství se specializuje na produkci vín tradičních českých odrůd zejména Ryzlinku rýnského, Pinotu noir, Mülleru-Thurgau, Veltlínského červeného ranného a Svatovařineckého. Produkce našich vín tradičními metodami, včetně macerace na slupkách i macerace na kvasícím rmutu s cílem dosažení co nejlepší struktury našich vín, bez jakýchkoliv zásahů, s minimalizací síry a bez filtrace dává vzniknout vínům bohatým na chuť, s komplexním vjemem při zachování rovnováhy a elegance. Pozvání mezi členy spolku Velká vína velkých vinic je pro nás milým překvapením, poctou i velkým závazkem s cílem dál pozvednout vinařství v ČR.

Vinařství Vykoukal 

Ing. Zdeněk Vykoukal – člen spolku

Již ve své diplomové práci jsem zabýval konceptem terroir, kategorizací viničních tratí, pravidly pro apelační systém na Moravě a podmínkami pro výrobu velkých vín. Dlouho jsem hledal ten správný projekt a spřízněné duše, které budou mít o cestě za velkými víny na Moravě podobné myšlenky jako já. Myslím si, že ve spolku VVVV jsem tento projekt i lidi našel. Posledních 20 let vysazuji vinice ve strmých svazích ve sponech přibližně 1,7 x 0,75 m s vírou, že se ta tvrdá práce v úzkém sponu z dlouhodobého hlediska vyplatí. Pozvánku do tohoto spolku považuji za velkou čest i závazek. I tak je to stále „jen“ cesta, cíl je v nedohlednu, přesto jí chci jít a třeba ji jen prošlapat našim následovníkům.

Vinařství Binder

Pavel Binder – člen spolku

Naše vinařství  se nachází ve vinařské obci  Rakvice v jejímž blízkém okolí obděláváme cca 10 ha vlastních vinic .
Jednou z významných  viničních tratí je Přítlucká hora ve které vznikají ty nejlepší Ryzlinky a Veltlíny v České republice.
Před dvaceti  lety jsem měl možnost nechat se inspirovat Francií, kde jsem se pevně utvrdil v tom, že moje cesta za vínem bude stejná.
Chtěl jsem získat ten nejzdravější hrozen, z té nejzdravější půdy a proto jsem se po vzoru francouzských vinařů začal věnovat BIO vinařství.
Po patnácti letech jsem certifikovaný bio vinař. Po celou tuto dobu  jsem chtěl dokázat něco víc, ale jako jednotlivci se mi to úplně nedařilo. 
Členstvím v tomto velmi profesionálním  spolku Velká Vína Velkých Vinic ve mne opět  nastartovalo  tu ohromnou chuť, sílu a naději vytvořit něco výjimečného.
Pokud dodržíme velmi přísná pravidla tohoto spolku, je velká šance , že se i já dožiji velkých vín z některých našich vinic.
A toto celé úsilí za to opravdu stojí. Vše je jen v našich rukou, jsou tu poklady kolem nás, jen je potřeba k ním najít tu správnou cestu.

Ota Ševčík Vinařství

Ota Ševčík – člen spolku

Vážíme si, že naše malé rodinné bio-vinařství může být součástí projektu VVVV, který Vám nabízí kvalitní, prémiová vína ze špičkových tratí Čech a Moravy.

www.otasevcik.cz

Vinař Jiří Uherek

Jiří Uherek – člen spolku

Připravujeme

www.vinaruherek.cz

Vinařství Šalša

Václav Šalša – člen spolku

Připravujeme

www.vinarstvi-salsa.cz

Vinařství Petr Kočařík

Petr Kočařík – člen spolku

Připravujeme

www.kocarik.cz

Moravíno

Ludvík Budín – člen spolku

Připravujeme

www.moravino.cz

 KONTAKTNÍ ÚDAJE

VELKÁ VÍNA VELKÝCH VINIC, z.s.
Zapsáno 16. 8. 2018, Krajský soud v Brně, oddíl L, vložka 25135
Sídlo: 691 86 Perná 181
IČ: 07315767

VVVV CZ s.r.o.
696 19 Mikulčice č. ev. 93
IČ: 195 62 446 DIČ: CZ19562446
tel.: +420 731 546 542
ID DS: zmswwqk

Korespondenční adresa:
Ing. Lubomír Dvořáček, Ph.D.
Předseda spolku
696 19 Mikulčice č.ev. 93
Telefon: +420 731 546 542
lubomir.dvoracek@gmail.com
velkavinavelkychvinic@gmail.com
ID DS: 5qtv8rx

Web spolku Velká vína velkých vinic vznikl s podporou Vinařského fondu